Perinteisesti yhdityksemme kevätkokous on pidetty maaliskuun viimeisenä lauantaina. Tänä vuonna oli tarkoitus pitää kokous lauantaina 27.3., mutta paheneva koronatilanne ja siihen liittyvät rajoitukset ja viranomaismääräykset muuttavat suunnitelmia. Pyrimme järjestämään sääntömääräisen kevätkokouksen toukokuussa huomioiden tuolloin voimassaolevat koronarajoitukset ja -säännöt. Virallinen kokouskutsu julkaistaan myöhemmin yhdistyksen internet- ja Facebook-sivuilla.

******************************

Museorautatieyhdistys ry:n sääntömääräinen kevätkokous pidetään toukokuussa 2021 klo 12 alkaen Minkiöllä, Kiipun kylätalossa (osoite Kiipuntie 47, Minkiö). Kokouksessa käsitellään yhdistyksen sääntöjen määräämät asiat. Kokouksessa on kahvitarjoilu. Tervetuloa!

Kokousväki seuraa keskittyneesti kokouksen kulkua.
Syyskokous 2015 kokoontui Kiipun kylätalolla. Kuva: Jussi Tepponen 28.11. 2015.